Adopcia na diaľku

V rámci nášho spoločenstva farskej charity v Janikovciach sme sa rozhodli podporiť projekt slovenskej Katolíckej charity s názvom „adopcia na diaľku“.

Prostredníctvom tohto projektu môžeme pomôcť deťom z chudobných krajín získať vzdelanie a tým aj nádej na lepší život.

Viac informácií sa môžete dozvedieť na stránke Slovenskej katolíckej charity https://adopcianadialku.sk

Naše spoločenstvo podporuje modlitbami a sumou 20,- EUR mesačne chlapca z Ugandy.

Krstné meno : Joseph

Priezvisko : IKONO

Bydlisko : Uganda, kraj : Ngora , dedina : Morukakise

Dátum narodenia : 18-04-2004

Škola : PAN AFRIKAN VOCATIONAL INSTITUTE

Joseph má 17 rokov a oboch rodičov. Avšak otec, ktorý by mal podporovať jeho vzdelávanie, má vážne zdravotné problémy a nie je schopný sa postarať o rodinu. Matka je astmatička a nemá žiadny zdroj príjmu. Stará sa o rodinu vykonávaním poľnohospodárskych prác na malom pozemku. Joseph by sa chcel vyučiť za tesára, aby si mohol nájsť primeranú prácu a pomôcť tak i rodine finančne. Joseph je zdravý a vo voľnom čase rád hráva futbal.