Ostatné oznamy a informácie


Materiálna zbierka na pomoc ľudom z Ukrajiny
každú stredu a vo štvrtok od 09:00-17:00 (až do odvolania)

ProLife-Ukrajina

Mesto Nitra spúšťa pomoc pre ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine. Materiálna zbierka bude prebiehať v KC Zobor (Svätourbanská 31, Nitra):
STREDY a ŠTVRTKY – od 9:00 do 17:00
Z O Z N A M potrebných vecí:
pre dospelých (toaletný papier, tekuté mydlá, dezinfekcia, zubné pasty a kefky, papierové vreckovky)
pre deti (plienky, detské utierky), trvanlivé potraviny pre dospelých, trvanlivé potraviny pre deti do 10 rokov (sunar, výživa, piškóty, kojenecká voda)
nealkoholické nápoje, zdravotnícke – (lekárnička, obväzy, vitamíny), hygienicky nezávadné matrace, karimatky, spacáky, stany, vankúše, prikrývky, dekyVyzbierané vecí budú použité pre potreby ľudí z Ukrajiny, ktorí prichádzajú do Nitry.
Časť sa bude distribuovať na Ukrajinu.
MOŽNOSŤ PRINIESŤ VECI NA FARU (KOMU SA NEDÁ ÍSŤ NA ZOBOR) – BUDE V STREDU A V PIATOK OD 18:45 – 19:30


Kto by chcel zaopatriť sviatosťami niekoho v nitrianskej nemocnici, môže priamo kontaktovať pátrov verbistov.
Telefónne číslo ich nemocničného mobilu je 0903 809 624Nitrianska diecéza v spolupráci s Kňazským seminárom sv. Gorazda v Nitre a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre otvára na jeseň tohto roku už siedmy ročník Nitrianskej animátorskej školy pod názvom „P.S. Animátorská škola“. Ide o projekt zameraný na formáciu mladých ľudí od 17 rokov, ktorí majú túžbu hlbšie poznať pravdy viery, prehĺbiť svoj duchovný a modlitbový život a ktorí zároveň cítia nadšenie komunikovať tieto hodnoty svojim rovesníkom. Bližšie informácie nájdete na plagátoch a na webovej stránke biskupstva. Prihlasovať sa je možné do 17.9.2023 na mailovej adrese mladeznr@gmail.com